Pentagram


Pentagram
, kuruculuğunu Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü'nün yaptığı bir Thrash Metal grubudur. Türkiye’nin en büyük heavy metal gruplarından olan Pentagram bugüne dek Trail Blazer, Anatolia, Popçular Dışarı, Unspoken ve Bir albümlerini yayınladı. Grup, 1997 yılında çıkardıkları Anatolia albümünün 100.000’in üzerinde satması sonucunda yurtdışında da ilgi çekti ve Danimarka ve Almanya’da konserler verdi. Pentagram'ın verdiği konserler çoğunlukla kapalı gişe olmuştur.

Pentagram'ın temelleri, Hakan Utangaç, Cenk Ünnü tarafından 1984 yılında Bursa'da kurulan Thunders' adlı lise grubu ile atılmıştır. 1986 yılında Kenan Bozoğlu'nun ayrılmasının ardından Cenk Ünnü ve Hakan Utangaç Pentagram adı ile çalışmalarına devam etmişlerdir.
Pentagram'ın temellerinin atıldığı bu dönemde, Hakan Utangaç gitar ve vokal, Cenk Ünnü davul ve Kaan adlı bir arkadaşları da bir süre bas gitar çalmıştır.

1987 yılında bas gitarda Tarkan Gözübüyük ve solo gitarda Ümit Yılbar'ın katılımıyla Pentagram grubunun ana kadrosu şekillenmiştir

Grup Üyeleri

Hakan Utangaç: Gitar & Vokal
Tarkan Gözübüyük: Bass Gitar & Vokal
Murat İlkan: Lead Vocal
Metin Türkcan: Gitar & Vokal
Cenk Ünnü
: Davul & Vokal

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !